Luftranglistestævne, November 2016 - Hillerød

Du kan downloade resultatlisten her.

Kredsmesterskab - Voksne - 2015-16

Du kan downloade resultatlisten her.

Kredsmesterskab - Ungdom og forældre - 2015-16

Du kan downloade resultatlisten her.

Trekantskydning 2015 - 2016 (endelig resultatliste)

Du kan downloade resultatlisten her.

Pokalskydning 2015 - 2016 (opdateres i løbet af turneringen)

Du kan downloade resultatlisten her.

Juleafslutning december 2015 - BK / Junior

Du kan downloade resultatlisten her.

Juleafslutning december 2015 - Voksen

Du kan downloade resultatlisten her.

Luftriffelstævne i Hillerød 12. og 13. nov. 2015

Du kan downloade resultatlisten her.

Resultatliste - sommersæsonafslutning 2015 - 50 meter

Du kan downloade resultatlisten her.

Nordsjællandsmesterskab 2015 25-50-200-300m

Du kan downloade resultatlisten her.

Du kan downloade resultatlisten for finaler her.

Hanebjergstævne 2015

Du kan downloade resultatlisten her.

Du kan downloade resultatlisten for finaler her.

Kredsmesterskab 15 m riffel BK og JUN 2015

Du kan downloade resultatlisten her.

Afslutning 15 m riffel voksne 2014-15

Du kan downloade resultatlisten her.

Pokalskydning 2014/2015

Du kan downloade resultatlisten her.

Trekantskydning 2014/2015

Du kan downloade resultatlisten her.

15 meter luftranglistestævne i Hillerød
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 200/10 200/11 400/21 G
2 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 200/12 199/06 399/18 S
3 101813 Michael Føns Bendix 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/06 199/04 396/10 B
4 106884 Sebastian Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 199/03 197/05 396/08  
5 101867 Jacob Erholt 18-003 Frederikssund IF 1864 194/07 197/04 391/11  
6 112074 Mathias Davidsen 18-003 Frederikssund IF 1864 194/04 197/06 391/10  
7 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 194/02 197/02 391/04  
8 109971 Jon Strehlow 18-003 Frederikssund IF 1864 195/03 195/02 390/05  
9 109976 Anders Klitsgaard Hansen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/03 193/00 386/03  
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 105675 Victor Milter Jensen 18-003 Frederikssund IF 1864 198/03 199/04 397/07 G
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 116612 Carl Scharff Morsing 18-043 Værløse Skytteforening 199/06 200/05 399/11 G
2 118784 Magnus Præstegaard 18-043 Værløse Skytteforening 196/05 194/05 390/10 S
3 112084 Dicte Møller 18-003 Frederikssund IF 1864 198/05 191/03 389/08 B
4 116771 Jacob Kjær Haubjerg 18-043 Værløse Skytteforening 197/05 191/00 388/05  
5 115140 Merle Kirkegaard 18-003 Frederikssund IF 1864 193/04 191/01 384/05  
6 116604 Asger Elkjær Jørgensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 194/03 189/01 383/04  
7 118786 Anton Scharft Moising 18-043 Værløse Skytteforening 187/02 185/03 372/05  
8 114450 Morten Føns Bendix 18-011 Ølstykke Skytteforening 185/02 171/01 356/03  
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1
1 101866 Peter Erholt 18-003 Frederikssund IF 1864 197/07 200/07 397/14 G
2 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 199/04 198/04 397/08 S
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
1 114210 Emilie Mørkholdt Walther 18-003 Frederikssund IF 1864 192/05 197/09 389/14 G
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 193/05 193/02 386/07 G
2 85869 Jesper Sachs 18-043 Værløse Skytteforening 179/00 179/02 358/02 S
3 111760 Katja Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 176/00 174/00 350/00 B
4 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 171/01 177/00 348/01  
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 188/02 188/02 376/04  
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 3
1 62534 Lennart Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 190/01 196/02 386/03  
2 61795 Peter Hørdum Jæger 18-011 Ølstykke Skytteforening 181/01 186/01 367/02  
3 63575 Kaj Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 175/00 179/02 354/02  
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V1
1 80326 Carsten Fries 18-001 Hillerød Skytteforening 196/05 199/05 395/10  
2 63972 Finn Jensen 18-025 Melby Skytteforening 195/02 195/04 390/06  
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V2
1 64304 Ingelise Hansen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/04 196/02 389/06  
2 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 193/05 193/02 386/07  
3 63668 Hans Nørager Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 185/02 193/04 378/06  
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 80548 Louise Bendix 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/04 198/03 395/07  
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 91811 Jørgen Eskildsen 18-001 Hillerød Skytteforening 198/04 197/06 395/10  
2 104846 Dorte Dyregaard 18-001 Hillerød Skytteforening 195/04 196/01 391/05  
3 107502 Jana Clausen 18-001 Hillerød Skytteforening 191/02 192/04 383/06  
4 63572 Karin Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 196/01 186/02 382/03  
5 117922 Jonas Teolander Boesen 18-001 Hillerød Skytteforening 176/02 177/01 353/03  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 103961 Victor Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 200/12 P
2 115628 Mikkel Kannik 18-011 Ølstykke Skytteforening 200/10 P
3 106884 Sebastian Nielsen 18-011 Ølstykke Skytteforening 199/03  
4 101813 Michael Føns Bendix 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/06  
5 109971 Jon Strehlow 18-003 Frederikssund IF 1864 195/03  
6 101867 Jacob Erholt 18-003 Frederikssund IF 1864 194/07  
7 112074 Mathias Davidsen 18-003 Frederikssund IF 1864 194/04  
8 101188 Nicolai Hougesen 18-011 Ølstykke Skytteforening 194/02  
9 109976 Anders Klitsgaard Hansen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/03  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 105675 Victor Milter Jensen 18-003 Frederikssund IF 1864 198/03  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 116612 Carl Scharff Morsing 18-043 Værløse Skytteforening 199/06 P
2 112084 Dicte Møller 18-003 Frederikssund IF 1864 198/05 P
3 116771 Jacob Kjær Haubjerg 18-043 Værløse Skytteforening 197/05  
4 118784 Magnus Præstegaard 18-043 Værløse Skytteforening 196/05  
5 116604 Asger Elkjær Jørgensen 18-011 Ølstykke Skytteforening 194/03  
6 115140 Merle Kirkegaard 18-003 Frederikssund IF 1864 193/04  
7 118786 Anton Scharft Moising 18-043 Værløse Skytteforening 187/02  
8 114450 Morten Føns Bendix 18-011 Ølstykke Skytteforening 185/02  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse J1
1 61818 Nicklas Emil Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 199/04 P
2 101866 Peter Erholt 18-003 Frederikssund IF 1864 197/07  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 114210 Emilie Mørkholdt Walther 18-003 Frederikssund IF 1864 192/05  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG
1 61820 Natasja Emilie Buchholdt 18-011 Ølstykke Skytteforening 193/05  
2 85869 Jesper Sachs 18-043 Værløse Skytteforening 179/00  
3 111760 Katja Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 176/00  
4 65216 Jonas Holm-Larsen 18-003 Frederikssund IF 1864 171/01  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 60633 Claus Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 188/02  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 62534 Lennart Qvist Nielsen 18-003 Frederikssund IF 1864 190/01  
2 61795 Peter Hørdum Jæger 18-011 Ølstykke Skytteforening 181/01  
3 63575 Kaj Greisager 18-001 Hillerød Skytteforening 175/00  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 80326 Carsten Fries 18-001 Hillerød Skytteforening 196/05  
2 63972 Finn Jensen 18-025 Melby Skytteforening 195/02  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse V2
1 65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen 18-035 Helsinge Skytte- & IF 193/05  
2 64304 Ingelise Hansen 18-003 Frederikssund IF 1864 193/04  
3 63668 Hans Nørager Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 185/02  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 80548 Louise Bendix 18-011 Ølstykke Skytteforening 197/04  
2 85340 Morten Stockflet Jørgensen 18-001 Hillerød Skytteforening 191/02  
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 91811 Jørgen Eskildsen 18-001 Hillerød Skytteforening 198/04  
2 63572 Karin Bay 18-001 Hillerød Skytteforening 196/01  
3 104846 Dorte Dyregaard 18-001 Hillerød Skytteforening 195/04  
4 107502 Jana Clausen 18-001 Hillerød Skytteforening 191/02  
5 117922 Jonas Teolander Boesen 18-001 Hillerød Skytteforening 176/02